Hemen Teklif Alın

Hava Kaynaklı Isı Pompası

 

Havadan gelen ısı düşük sıcaklıkta bir akışkan ile emilir. Bu akışkan daha sonra sıcaklığının arttığı bir kompresörden geçer ve yüksek sıcaklıktaki suyu evin ısıtma ve kullanım sıcak su devrelerine aktarır. İki ana tip hava kaynağı ısı pompası sistemi vardır.


Hava kaynaklı ısı pompaları hem ilk kurulum maliyeti açısından hemde toprak kaynaklı ve su kaynaklı gibi ekstra masraf gerektirmeyen hızlı bir çözümdür.

Hava kaynaklı ısı pompaları nasıl çalışır?

Hava kaynaklı ısı pompaları dış havadan gelen ısıyı emer. Bu ısı daha sonra evinizdeki radyatörleri, yerden ısıtma sistemlerini veya sıcak hava konvektörlerini ve kullanım suyunu ısıtmak için kullanılabilir. Bir hava kaynaklı ısı pompası, bir buzdolabının içinden ısı çıkardığı gibi dış havadan da ısı çıkarır. Sıcaklık -25 ° C kadar düşük olduğunda bile havadan ısı alabilir. Isı pompalarının çalışması için elektrik gerektiği için çevre üzerinde bir miktar etkisi vardır, ancak yerden, havadan veya sudan çıkarılan ısı sürekli olarak Doğal olarak yenilenir.

Hava kaynaklı ısı pompalarının faydaları
  1. Düşük yakıt faturaları, özellikle konvansiyonel elektrikli ısıtmayı değiştiriyorsanız
  2. Değiştirdiğiniz yakıt türüne bağlı olarak karbon emisyonu düşüktür
  3. Yakıt takviyesi gerekmez
  4. Evinizin yanı sıra kullanım suyunuzu da ısıtabilir
  5. Minimum düzeyde bakım gerektirir
  6. Bir toprak kaynağı ısı pompasından daha kolay kurulabilir.
Havadan Havaya Isı Pompası

Havadan havaya ısı pompası sistemi, evinizi ısıtmak için dışarıdan emdiği ısıyı hava kanalları ile fanlara iletir. Havadan havaya ısıtma sistemlerinde kullanım sıcak suyu sağlama olasılığı biraz düşüktür.

Havadan Suya Isı Pompası

Bir havadan suya sistem ısıyı ıslak merkezi ısıtma sisteminiz vasıtasıyla dağıtır. Isı pompaları, standart kazan sisteminden daha düşük bir sıcaklıkta daha verimli çalışırlar. Bu, onları daha uzun süre daha düşük sıcaklıklarda ısı veren yerden ısıtma sistemleri veya daha büyük radyatörler için daha uygun hale getirir.

Hava kaynaklı ısı pompası benim için uygun mudur?

Hava kaynaklı ısı pompasının sizin için doğru olup olmadığını anlamak için dikkate alınması gereken birkaç anahtar soru var:

Koyacak bir yerin var mı?

Evinizin dışında ünitenin duvara monte edilebileceği veya yere yerleştirilebileceği bir yere ihtiyacınız olacak. İyi bir hava akışı sağlamak için çevresinde bol alana ihtiyaç duyulacaktır. Güneşli bir duvar idealdir.

Eviniz iyi yalıtılmış mı?

Hava kaynaklı ısı pompaları, geleneksel yöntemlerden daha düşük bir sıcaklıkta ısı üretir, en iyi sonucu elde etmek için, ısıtma sisteminin daha etkili olabilmesi için evinizin izolasyonlu olması önemlidir.

Ne tür yakıt kullanılacak?

Sistem, haraket etmek için sadece elektriğe ihtiyaç duymaktadır. Doğrudan elektrik veya kömür ile çalışan ısıtma sistemlerine göre çok avantajlıdır.

Isı Pompası Basın

Isı Pompaları Hakkındaki Merak Edilenler

Isı Pompalarında Şok Kampanya

Isı Pompası-tr kısa süreliğine size özel fırsatlar sunmaya devam ediyor. Lider ısı pompası ürünlerde %30 varan indirimler sizleri bekliyor. Uzman kadromuz, gelişmiş altyapımız ve üstün tecrübemizle sizlere en uygun çözümleri sunuyoruz.

Devamını Oku

Isı pompasında Hangi Kaynağı tercih etmeliyim ?

Binanın bulunduğu yere ve kaynağın verimine göre ortak karar verilir. Isı pompası seçiminde etkili olan birçok etmen vardır. Bütün etkiler göz önüne alınarak bir danışmanlık firmasında etüt yaptırılmalıdır.

Devamını Oku

Isı Pompası nasıl soğutma yapar ?

Sistem kışın sıcak su hazırladığı gibi yazın tam tersine çalışarak soğutma yapar. Soğutma konumunda 7 C su sıcaklığına kadar soğuk su üretimi yapılmaktadır.Eğer sistemde ana amaç serinletme ise kapasite seçimi ısı kazancına göre yapılmalıdır.

Devamını Oku

Hizmet Ağımızı Keşfedin

Hizmet noktası sayfamızı ziyaret ederek en yakın şubemizi bulabilirsiniz.

Keşfet

Yardıma İhtiyacınız Mı Var

İletişim sayfasını ziyaret ederek veya çağrı merkezimiz aracılığı ile yardım alabilirsiniz.

Yardım Al

Bilgi Alın

İletişim sayfasını ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.

Bilgi Al

Haber Bültenimize Abone Olun

Yeni ürünlerimiz ve kampanyalarımız hakkında bilgi sahibi olun.

x
Talep Ettiğiniz Hizmeti Seçiniz
Havadan Havaya Isı Pompası
Havadan Suya Isı Pompası
Su Kaynaklı Isı Pompası
Toprak Kaynaklı Isı Pompası
Havuz Isı Pompası
Isı Pompası Çözümleri
Boyler
Daire İçi Tesisat